OZAN ÇOLAKOĞLU

portfolio

Ozan Çolakoğlu 1972 yılında Adana’da doğdu. Amerika’da Berklee Üniversitesi’nde eğitim gören Ozan Çolakoğlu kariyerine Tarkan’ın ‘’Yine Sensiz’’ albümünün müzik direktörlüğüyle başladı. Tarkan’ın sırasıyla ‘’A-Acayipsin, Ölürüm Sana, Karma, Dudu, Come Closer, Metamorfoz, Adımı Kalbüne Yaz’’ albümlerinde yapımcı ve aranjör olarak çalışmaya devam etmiştir. Tarkan’la çalışmaya devam ederken Nil Karaibrahimgil’in ‘’Tek Taşımı Kendim Aldım’’ , Murat Boz’un ‘’Aşkı Bulamam Ben’’ ve Rock Grubu Pin-Up gibi sanatçıların da albümlerinde aranjeler yaptı.

Sertab Erener’in 2003 yılında Eurovision’da 1. olduğu ‘’Every Way that I Can’’ şarkısının aranjesini yapan Ozan Çolakoğlu, yine bir hit olan Hadise’nin ‘’Düm Tek Tek’’ adlı şarkısının da düzenlemesini yapmıştır.
Sanatçı ve albüm çalışmalarının yanı sıra ‘’GORA, Hokkabaz, Organize İşler ve Sınav’’ filmlerinin müzikleri de Ozan Çolakoğlu’na aittir.

1991 yılından beri Türkiye’nin en önemli sanatçılarının albümlerinin görünmeyen kahramanı olan Ozan Çolakoğlu şimdilerde Mayıs ayı sonunda çıkacak kendi albümü için stüdyoya kapandı. Albümde kendisine; Tarkan, Ajda Pekkan, Gülşen, Sertab Erener, Göksel, Yalın ve Manga grubunun solisti Ferman eşlik ediyor.